לקביעת פגישת ייעוץ

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

לקביעת פגישת ייעוץ

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
נזקי גוף

נזקי גוף יכולים לקרות בעקבות נסיבות שונות: תאונת דרכים, תאונת עבודה, מעידה באמצע הרחוב בעקבות בור או מדרכה שבורה ואפילו בתאונות ביתיות.

ציון נזק בתביעה – תנאי לחישובו בסך הפיצויים

כדי לקבל את הפיצוי המקסימלי המכסה את ההוצאות הנדרשות, חייב הנפגע לציין בתביעתו את סעיפי הנזק השונים. בית המשפט דן בכל סעיף אשר נכלל בכתב התביעה וכמובן הוצגו הוכחות לכך שיש מקום לקחת סעיף זה בחשבון בקביעת סך הפיצויים. אם סעיף, הנקרא ראש נזק, לא נכלל בתביעה הוא לא ייחשב בחישוב הסופי. לכן, התייעצות עם עורך דין המתמחה בנזקי גוף הוא חשוב ביותר וכך גם איסוף כל מסמך או ראיה המעידים על מידת הפגיעה והנזק.

סוגים שונים של נזקים שחשוב לכלול בכתב התביעה

חלוקה גסה של סוגי הנזק היא נזק ממוני אותו ניתן לאמוד בכסף ונזקים לא ממוניים שאותם לא ניתן לאמוד בחישוב פשוט כמו כאב, סבל, פגיעה בעצמאות, בהתפתחות מבחינה מקצועית ועוד.

את הנזק הממוני ניתן לחלק להפסדים כספיים או הוצאות הקשורות לפגיעה. ירידה עד כדי אובדן יכולת ההשתכרות, בין אם באופן זמני או קבוע היא דוגמה לכך. גם הוצאות ניידות, הוצאות על עזרים הנדרשים למשך תקופת השיקום או על בסיס קבוע, טיפולים שהם מעבר לסל הניתן ע"י משרד הבריאות או קופות החולים, התאמת דיור בעקבות הפגיעה ועוד. את כל סוגי הנזקים האלה יש לבחון באופן יסודי ומעמיק, כולל איסוף כל קבלה והצגתה כראיה, עד להוצאות הקטנות ביותר.

גורמים רלוונטיים לתביעה בעקבות נזקי גוף

הגופים אותם ניתן לתבוע משתנים בהתאם לסוג המקרה. אם זו תאונת דרכים תביעה תוגש לחברת הביטוח בה יש לנהג ביטוח חובה (במקרה של הולך רגל- החברה בה מבוטח הנהג שפגע), כשזו תאונת עבודה תביעה תוגש לביטוח לאומי, לחברת ביטוח בה ישנו ביטוח אובדן כושר עבודה, או לחברת הביטוח של מקום העבודה כשהפגיעה היא בעקבות רשלנות מצידו. בעקבות פגיעה בשטח ציבורי יש לתבוע את העירייה/ הרשות המקומית.

משרד עו"ד רן הרפז מתמחה בכל הקשור לנזקי גוף. המשרד מטפל בכל מקרה באופן אישי ומעמיק עד לקבלת מלוא הפיצויים המגיעים ללקוח בעקבות הפגיעה. מוזמנים ליצור קשר.

לקביעת פגישת ייעוץ

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
קידום עורכי דין קידום עורכי דין
whatsapp