לקביעת פגישת ייעוץ

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

לקביעת פגישת ייעוץ

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
רשלנות רפואית

בטיפולים רפואיים שונים, במיוחד טיפולים מורכבים, ישנה מידה של סיכון אותה אמור המטופל לדעת לפני הטיפול. לא כל מצב בו ניתוח לא צלח או נגרם נזק כלשהו בטיפול רפואי הדבר יחשב באופן אוטומטי לרשלנות רפואית. לכן, כאשר נגרם למטופל נזק שלדעתו אינו סביר, חשוב לפנות לעורך דין המומחה בתחום כדי שיבדוק היטב את המקרה ויראה קודם כל האם יש עילה לתביעת המוסד הרפואי בשל רשלנות.

מה נחשב לרשלנות רפואית?

שירות רפואי או פעולה הקשורה לכך שנעשו באופן שחורג מרמת הסבירות המצופה מרופא או בעל מקצוע האחר בתחום הרפואה: אח/ות, טכנאי רנטגן ואולטרסאונד ועוד יחשב לרשלנות. הרשלנות יכולה לקרות במהלך הטיפול הרפואי, כמו ניתוח או טיפול רפואי אחר, במהלך בדיקה, במיוחד בדיקה מורכבת כמו סי. טי, MRI ועוד, במתן מרשם שגוי או מתן תרופה בבית המרקחת שאינה עפ"י המרשם. הרשלנות יכולה להיות גם אבחון לקוי או אבחון מאוחר מדי של בעיה למרות שהיה ניתן לאבחן אותה מוקדם. רשלנות נחשבת גם למצב בו המטופל עבר טיפול מבלי שקיבל את כל המידע אודותיו, כולל סיכונים בהם הוא כרוך.

כיצד על המטופל לנהוג אם חש שטופל באופן רשלני?

כאשר המטופל חש שבטיפול בו נהג המוסד הרפואי/ הרופא או בעל מקצוע אחר בתחום באופן רשלני, חשוב קודם כל לגשת לעורך דין המומחה בתחום. עורך הדין יחקור את המקרה באופן מעמיק תוך בדיקת כל המסמכים הרפואיים הנוגעים לאבחון הבעיה ולטיפול כדי לבדוק האם יש עילה לתביעה ואם ניתן להוכיח שישנו קשר סיבתי בין הטיפול הרפואי לבין הנזק. הוכחת קשר סיבתי היא המפתח להצלחת התביעה ולתשלום פיצויים. אם ישנה עילה, על המטופל לפנות לרופא מומחה בתחום שייתן חוות דעת רפואית שתומכת בעניין. חשוב לקחת בחשבון שתיק בנושא זה עלול להיות מורכב ותקופת הטיפול יכולה להיות ארוכה כך שישנה חשיבות רבה לפניה לעורך דין שזהו תחום התמחותו. חשובה גם פניה מוקדמת לעורך הדין כדי שהעניין לא יגיע להתיישנות שחלה 7 שנים מיום המקרה.

משרד עו"ד רן הרפז מתמחה בתביעות נזקי גוף, כולל מקרים של רשלנות רפואית. הוא בוחן כל מקרה לעומק עד הפרטים הקטנים כדי לאפשר ללקוח למצות את זכויותיו במלואן. מוזמנים ליצור קשר.

לקביעת פגישת ייעוץ

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
קידום עורכי דין קידום עורכי דין
whatsapp