לקביעת פגישת ייעוץ

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

לקביעת פגישת ייעוץ

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
תאונות אישיות

תאונה מוגדרת בתור אירוע פתאומי שלא תוכנן וגרם נזק לאדם, זאת למעט פגיעה שנגרמה כתוצאה ממחלה. עבור תאונות אישיות ניתן לקבל פיצוי משני גורמים: מביטוח לאומי ו/או חברת ביטוח פרטית בה יש לנפגע ביטוח תאונות אישיות.

פיצוי על תאונות אישיות בביטוח לאומי

לקבלת דמי תאונה מטעם המוסד לביטוח לאומי ישנם מספר תנאים, ביניהם שהנפגע אינו זכאי לפיצוי אחר בעקבות הפגיעה כמו פיצוי לנפגעי עבודה, קצבת נכות כללית או או אובדן כושר עבודה. לא זכאים לדמי תאונה: נפגעים המשרתים בצבא, אסירים, נפגעים מעל גיל הפרישה וכאמור נפגעים הזכאים לפיצוי אחר.

גובה הפיצוי הוא 75% מהשכר הממוצע בשנה האחרונה לשכירים או ההכנסה על פיה נקבע תשלום הביטוח הלאומי לעצמאים עד גובה של 1241 ₪ ליום ועד 90 יום רצופים.

ביטוח תאונות אישיות פרטי

ביטוח תאונות אישיות המוצע ע"י חברות הביטוח נלווה לעיתים לביטוחים אחרים כמו בריאות, חיים או אובדן כושר עבודה ולפעמים עומד בפני עצמו. בסוג ביטוח זה ניתן לרכוש ביטוח ממספר חברות ולקבל פיצוי מכל אחת מהן. הפיצוי הכספי על כל סוג פגיעה הוא קבוע ומצוין בכל פוליסה. בניגוד לדמי תאונה מביטוח לאומי, כאן אמורה חברת הביטוח לפצות את המבוטח על כל סוג של תאונה, החל מתאונת דרכים ועד תאונה בבית וגם ללא קשר לאחריות לתאונה.

תפקידו של עורך דין בנושא תאונות אישיות

עורך דין המתמחה בתחום יסייע לנפגע לקבל את הפיצוי המגיע לו, בין אם מביטוח לאומי ובין אם מחברת ביטוח פרטית. בביטוח לאומי לא מעט נפגעים נופלים בין הכיסאות ותביעתם לדמי תאונה נדחית. עורך הדין המכיר היטב את חוקי ביטוח לאומי יסייע להם לקבל פיצוי המגיע להם. מול חברות הביטוח, עורך הדין יבחן היטב את המקרה והגדרת הפגיעה בהתאם לפוליסה ואף ינחה את הנפגע מה לעשות לפני הגשת תביעה, למשל לדאוג לחוות דעת רפואית. במקרה של דחיה מטעם חברת הביטוח עורך הדין יגיש תביעה בשמכם ויפרוש בבית המשפט את כל הטיעונים המצדיקים את הפיצוי מטעם חברת הביטוח.

משרד עו"ד רן הרפז מתמחה בכל הקשור בנזקי גוף כתוצאה מנסיבות שונות, כולל תאונות אישיות ועומד לצד הלקוח עד קבלת הפיצוי המגיע מכל גורם רלוונטי. מוזמנים ליצור קשר.

לקביעת פגישת ייעוץ

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
קידום עורכי דין קידום עורכי דין
whatsapp