לקביעת פגישת ייעוץ

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

לקביעת פגישת ייעוץ

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
תאונות דרכים

תאונת דרכים יכולה לגרום לנזקים בדרגות חומרה שונות, החל מנזקים מינוריים לגוף וכלה בנזקי גוף חמורים ואף למוות. עפ"י חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, כל אדם שנפגע בגופו עקב תאונת דרכים, זכאי לקבל פיצוי מחברת הביטוח בה הוא מבוטח בביטוח חובה, ללא קשר לאחריות לתאונה (גם אם הוא עצמו אשם בתאונה). היושבים לצד הנהג, וכן הולכי רגל שנפגעו מרכב זכאים לפיצוי מחברת הביטוח של הנהג הפוגע.

תאונות דרכים שהן גם תאונות עבודה

תאונת דרכים בדרך לעבודה או ממנה, וכמובן תוך כדי עבודה נחשבת לתאונת עבודה ויש להתייחס אליה בהתאם. במקרה כזה יש להגיש תביעה גם לחברה הביטוח וגם למחלקת נפגעי עבודה בביטוח הלאומי, כולל מילוי טופס בקשה למתן טיפול רפואי לנפגע עבודה. אם הפגיעה חמורה יש להגיש תביעה למחלקת נכות מעבודה ויש לבחון האם הנפגע זכאי לתגמולים נוספים ע"פ החוק.

שלבי הפעולה במקרה של תאונת דרכים

כדי לקבל בסופו של דבר את הפיצוי המקסימלי לו אתם זכאים, חשוב לפעול באופן מסודר ומוקדם ככל האפשר, כמובן בהתחשב בנסיבות.

השלב הראשון הוא החלפת פרטים עם רכבים אחרים המעורבים בתאונה כדי לקבל פיצוי מחברת הביטוח שלהם על נזקים.

השלב השני הוא צילום זירת התאונה, צילום הנזקים לרכוש וגם לגוף אם אפשר.

השלב הבא הוא פניה לקבלת טיפול רפואי (כמובן שבמקרים חמורים טיפול רפואי קודם לכל), תוך איסוף כל מסמך רפואי המעיד על המצב הרפואי, סוג וחומרת הפגיעה וטיפולים הנדרשים לטיפול ושיקום. גם אם נזקים קורים זמן לאחר התאונה חשוב לתעד גם אותם ולהצטייד במסמך רפואי לגביהם.

לאחר מכן, יש לפנות לעורך דין המומחה לתאונות דרכים לקראת הגשת תביעות לביטוח לאומי ולחברת הביטוח. עורך הדין יסייע בניסוח התביעה ובצירוף כל המסמכים הנדרשים לקבלת הפיצוי המגיע. במקרים בהן חברות הביטוח ו/או ביטוח לאומי דוחים את התביעה או מוכנים לשלם בחוסר, יש להגיש בעזרת עורך הדין תביעה נגד חברת הביטוח ולערער על החלטת ביטוח לאומי.

עורך דין תאונות

תאונות, למרבה הצער, הן חלק בלתי נפרד מהקיום האנושי. בעולם מושלם היינו כולנו נזהרים ועושים את כל מה שאפשר כדי שכל אדם יחזור הביתה בשלום ולא ייפגע בתאונה מכל סוג שהוא, אבל המציאות כידוע שונה. בהתאם יש גם מגוון רחב של מצבים שבהם כדאי להיעזר בשירותיו של עורך דין תאונות, וזאת על-מנת למצות את האפשרות לקבל פיצוי ראוי בגין הפגיעה. זהו אחד מתחומי המומחיות העיקריים של משרד עורכי דין רן הרפז.

באילו מקרים מטפל עורך דין תאונות?

* תאונות תלמידים – כל התלמידים בישראל מבוטחים בביטוח תאונות אישיות ולכן מכוסים לכל מקרה של תאונה, במובן הרחב שלה. הכיסוי תקף גם מחוץ למסגרות הלימודים, אבל יש מקרים שבהם נדרשת עזרת עורך דין על-מנת שחברת הביטוח תשלם את מלוא הפיצוי המגיע לילד או לילדה.

* תאונות דרכים – תאונות מכל הסוגים, לרבות כאלה שנגרמו ע"י קורקינט חשמלי או אופניים חשמליים, תאונה שבה נפגע הולך רגל, תאונת פגע וברח, תאונה שבה היו מעורבים מספר כלי רכב ועוד.

* תאונת עבודה – ובפרט במקרים שבהם התאונה נגרמה כתוצאה מרשלנות של המעסיק, במעשה או במחדל. במצב כזה ניתן לתבוע גם אותו וגם את המוסד לביטוח לאומי, כשהבסיס הוא הוכחת הרשלנות (כך שנדרש עורך דין מיומן בתחום התאונות).

* תאונה במרחב הציבורי – תאונות שבהן הגוף הנתבע הוא בדרך כלל הרשות המקומית, שלא מילאה את חובתה לשמור על שלום הציבור.

פיצוי מרבי גם במקרים מורכבים

עורך דין תאונות נדרש להתמודד עם מספר אתגרים: הצורך להוכיח רשלנות כשהיא רלוונטית להיקף הפיצוי, הצורך להוכיח את מידת חומרת הנזקים שנגרמו לאדם וגם להוכיח שהם תוצאה של התאונה שבגינה מוגשת התביעה, הצורך לאסוף את כל המסמכים הרפואיים והאחרים, הצורך להגיע לעדויות בנוגע לתאונה, ועוד. עו"ד רן הרפז הוא מומחה לדיני נזיקין עם ניסיון רב בטיפול בתביעות בגין תאונות מכל הסוגים. מעבר לידע הרב שצבר לאורך הקריירה, מביא עו"ד הרפז לידי ביטוי גם יכולות אישיות חיוניות ובהן מחויבות לשקיפות מלאה, ייעוץ ברור בגובה העיניים, תכנון מדויק של אסטרטגיה בהתאם לנסיבות המקרה ונחישות.

משרד עו"ד רן הרפז מתמחה בכל הקשור לנזקי גוף ותביעת הגורמים הרלוונטיים כמו חברות הביטוח והמוסד לביטוח לאומי. המשרד מלווה את הלקוח במקצועיות ונכנס לעומק המקרה במטרה להגיע לפיצוי מקסימלי עבור הלקוח. מוזמנים ליצור קשר.

לקביעת פגישת ייעוץ

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
קידום עורכי דין קידום עורכי דין
whatsapp