לקביעת פגישת ייעוץ

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

לקביעת פגישת ייעוץ

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
תאונות עבודה

תאונת עבודה היא מצב בו נגרם לאדם נזק לגופו במהלך עבודתו ועקב עבודתו (בין כשכיר ובין כעצמאי). מלבד הפגיעה במהלך העבודה, נכללות תחת הגדרה זו גם תאונות דרכים בדרך לעבודה או ממנה או פגיעה אחרת במהלך יום העבודה בתוך מקום העבודה וגם מחוצה לו ובמקרים נוספים, הכל תחת הגדרת החוק. נפגעים רבים לא מודעים לכך שגם מצבים אלה נחשבים לתאונת עבודה והם זכאים לתבוע פיצוי בהתאם.

הגורמים אותם הניתן לתבוע במקרה של תאונת עבודה

  • המוסד לביטוח לאומי: ניתן להגיש תביעה למחלקת נפגעי עבודה. לאחר ההכרה, התגמול הראשוני נגזר מ- 75% מהשכר הממוצע על כל יום עבודה ולתקופה של עד 91 ימים. במידה הנזק הגופני משמעותי וקשה יותר, יש להגיש תביעה למחלקת נכות מעבודה לקבלת תגמול מתאים (מענק חד פעמי או קצבה).
  • חברת ביטוח פרטית: התביעה מוגשת לחברת הביטוח בה יש ביטוח אובדן כושר עבודה מטעם מקום העבודה (במסגרת פנסיה או ביטוח מנהלים) או באופן פרטי.
  • מקום העבודה: כאשר התאונה ארעה בעקבות רשלנות כלשהי מצד מקום העבודה או המעסיק, ניתן לתבוע גם אותו דרך חברת הביטוח של העסק או המעסיק.
  • גורם אחר האחראי לתאונה: גורם אחר יכול להיות למשל הרשות המקומית אשר לא טיפלה כראוי וכנדרש במפגע כלשהו בדרך ואשר גרם לתאונה, למשל בור או סדק במדרכה/בכביש שהביאו למעידה ולפגיעה.

מצבים מיוחדים המוגדרים כפגיעות בעבודה

מלבד תאונות עבודה קלאסיות, ישנם מצבים נוספים המטופלים באופן דומה כמו מחלת מקצוע, כאשר ישנה רשימה של מחלות המוכרות ע"י ביטוח לאומי כמחלות כאלה, ומצבים של מיקרו-טראומה: נזק שנגרם לעובד כתוצאה מתאונות זעירות רבות ומתמשכות (פעולות חוזרות ונשנות), שכל אחת מהתאונות הזעירות תרמה לנזק הולך ומצטבר כך שבסופו של דבר נגרם למבוטח נזק משמעותי המביא לפגיעה ולאי כושר לעבודה.

חשיבות התייעצות עם עורך דין המומחה בתחום

ישנה חשיבות רבה להתייעצות עם עורך דין המומחה לתאונות עבודה עוד לפני הגשת התביעה לגורמים השונים. עורך הדין ינסח היטב את התביעה, ינחה אתכם אילו מסמכים לצרף להעלאת הסיכוי לקבלת התביעה ומתן פיצוי מתאים, ינחה אתכם לפני ועדה רפואית וכמובן אם ישנו צורך לערער על החלטת ביטוח לאומי. מעבר לכך הוא ייצג אתכם בתביעת חברת הביטוח המסרבת לשלם את הפיצוי המגיע.

משרד עו"ד רן הרפז בעל ניסיון רב בטיפול בתביעות בעקבות תאונות עבודה ומצבים אחרים. המשרד בוחן את פרטי כל מקרה לעומק ובונה אסטרטגיית פעולה מתאימה לקבלת פיצוי מקסימלי. מוזמנים ליצור קשר.

לקביעת פגישת ייעוץ

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
קידום עורכי דין קידום עורכי דין
whatsapp