לקביעת פגישת ייעוץ

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  לקביעת פגישת ייעוץ

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
   תאונות תלמידים

   כל הורה, במיוחד הורים לילדים קטנים, מחסירים לא פעם פעימה כשהילד נופל בגן המשחקים, מועד באמצע ריצה או השתובבות ברחוב או נפצע בבית הספר או הגן בו הוא לומד. יותר מכך, החשש קיים ומלווה לא רק כשנגרם אירוע תאונתי, אלא גם מתוך דאגה עתידית לבריאות הילד ושיקומו. אמנם כיסוי ביטוחי אינו מסיר את הדאגה מכך שהילד ייפגע או ייפצע, אך הוא נותן מעטפת משפטית רחבה מכוח הפוליסה.

   ביטוח תאונות תלמידים: למי, מתי ובאילו מצבים?

   ביטוח תאונות אישיות לתלמידים בא כאמור לתת להורים שקט לפחות בכל הקשור לפן הכספי הנוגע לפגיעת ילדם. ילדים מבוטחים בביטוח תאונות אישיות מטעם משרד החינוך מגיל 3 עד גיל 18. רבים מההורים לא מודעים לעובדה חשובה נוספת: הביטוח תקף בכל שעות היממה ולא רק בשעות הלימודים או בשנת הלימודים. הוא תקף גם בחופש הגדול. יותר מכך, הורים מלווים פעילות בגן או בית הספר בהתנדבות, הביטוח חל גם עליהם.

   האם יש פגיעות שביטוח זה אינו מכסה?

   הביטוח מכסה את מרבית סוגי הפגיעות והפציעות. עם זאת, כאשר יש ביטוח אחר המכסה את אותה פגיעה, קבלת הפיצוי תתבצע דרכו. כך למשל, אם מדובר על תאונת דרכים, הגשת התביעה היא לחברת הביטוח בה יש לנהג הפוגע ביטוח חובה. אם נער נפגע במהלך עבודה, יש להתייחס לכך כאל תאונת עבודה. לכן, גם במקרים של פציעה או פגיעה של הילד חשוב להתייעץ עם עורך דין נזיקין אשר יבדוק את המקרה ויאמר מהו הגורם לתביעה.

   הילד נפגע. ממה מתחילים?

   כאשר הילד נפגע או נפצע הדבר החשוב הוא תיעוד המקרה, הפציעה וגם נסיבות הפציעה באופן מפורט ומדויק ככל האפשר. לאחר קבלת טיפול רפואי חשוב לאסוף כל ראיה או מסמך המעידים על הפגיעה וההוצאות בהן כרוך הטיפול, השיקום ובמקרים חמורים: הוצאות קבועות מאותו רגע. את התביעה יש להגיש דרך המוסד החינוכי באמצעות מילוי טפסים וצירוף כל המסמכים הנדרשים. מומלץ לעשות את הדברים בליווי עורך הדין אשר יסייע בניסוח התביעה, וינחה לגבי צירוף מסמכים כמו חוות דעת רפואית, קבלות ועוד.

   משרד עו"ד רן הרפז מתמחה בנזיקין ובהגשת תביעות בעקבות נזקי גוף הנובעים מפגיעות שונות, כולל בעקבות תאונות תלמידים. מוזמנים ליצור קשר.

   החשש הגדול ביותר של כל הורה הוא מפני פגיעה בילד או בילדה שלו. למרבה הצער ישנם מקרים שבהם תאונה – בגן, בבית הספר, בדרך הביתה, בגינת המשחקים השכונתית, במהלך חופשה משפחתית או בכל מקום אחר שבו נמצא הילד – גורמת לו לנזק, ואפילו ממשי. במקרה כזה מומלץ מיד לאחר הבטחת טיפול רפואי נאות לפנות אל עורך דין תאונות תלמידים, על-מנת שאיש מקצוע מנוסה יסייע בקבלת פיצוי כך שהפגיעה הפיזית לא תלווה בפגיעה כלכלית. תאונות תלמידים הן אחד מתחומי המומחיות של עורך הדין רן הרפז, אחרי שנים רבות של קריירה עצמאית ובקיאות מעמיקה בדיני הנזיקין.
   למידע ופרטים נוספים חייגו כעת 054-4928552

   את מי אפשר לתבוע בעזרת עורך דין תאונות תלמידים?

   * חברת ביטוח – כאמור כל תלמידי ישראל, עד גיל 18, מבוטחים בביטוח תאונות אישיות. תאונה, ובעצם כל פגיעה שהיא (פרט לתאונת דרכים), בכל זמן ובכל מקום, מאפשרת הגשת תביעה כלפי חברת הביטוח שהפוליסה שייכת לה. חשוב להדגיש שגם אם התאונה נגרמה באשמת הילד, חברת הביטוח מחויבת בתשלום מלוא הפיצוי בהתאם להיקף הפגיעה.

   * רשות מקומית – תאונה שנגרמה עקב מפגע בטיחות בגן משחקים, תחזוקה לקויה של מדרכה או כל רשלנות אחרת של הרשות המקומית תוביל להגשת תביעה נגדה. במקרה כזה חובה להוכיח אחריות לנזק.

   * משרד החינוך – כשמתרחשת תאונה כתוצאה ממחדל של צוות בית הספר, ניתן לתבוע פיצויים ממשרד החינוך וזאת במקביל לתביעה שתוגש נגד חברת הביטוח.

   ניהול הליך משפטי ביעילות ובנחישות על ידי עורך דין תאונות תלמידים

   עורך דין תאונות תלמידים מתייצב לצדכם בסיטואציה רגישה, וכשמן הסתם אתם זקוקים לאותו פיצוי כספי כדי להתמודד עם הפגיעה בילד או בילדה בעקבות התאונה. בהתאם נדרשת התנהלות יעילה מאוד ועוד יותר מכך נחושה, על-מנת למנוע ניסיונות למסמס את התביעה ולמשוך זמן מצד הנתבעים. עו"ד רן הרפז הוא כאמור איש מקצוע בעל ניסיון רב ובהתאם יכולת מוכחת להוביל את ההליך המשפטי באופן מיטבי, ולאחר שגיבש אסטרטגיה מותאמת לנסיבות הספציפיות של המקרה. בנוסף מקפיד עו"ד הרפז על יחס אישי לכל מי שפונה אליו לעזרה, ובפרט במקרים הרגישים של תאונות תלמידים.

   למידע ופרטים נוספים חייגו כעת 054-4928552

   עורך דין תאונות תלמידים

   עו"ד תאונות תלמידים

   כל התלמידים במדינת ישראל, מגיל הגן ועד גיל 18, מבוטחים באופן אוטומטי בביטוח תאונות אישיות. חשוב להבהיר שהביטוח מכסה כל תאונה גם מחוץ לשעות שבהן הילד או הילדה שוהים במסגרת החינוכית. עוד כדאי לדעת שההגדרה של "תאונה" הינה הגדרה רחבה מאוד, וכוללת גם נשיכה של בעל חיים, התעללות רגשית, מגע עם חומר מסוכן ועוד. תאונת דרכים לעומת זאת לא נכללת תחת ההגדרה תאונות תלמידים והטיפול בה שונה לגמרי. למרות פוליסת הביטוח המקיפה, יש מקרים שבהם רק בעזרת עו"ד תאונות תלמידים תוכלו למצות את הזכויות ולקבל את הפיצוי הראוי. במשרד עורכי דין רן הרפז כבר סייעו להורים רבים לתבוע את חברת הביטוח ו/או את הגורם שאחראי לפגיעה בילד.

   מה חשוב לעשות עוד לפני פנייה אל עו"ד תאונות תלמידים?

   * תיעוד מפורט ככל האפשר – אם התאונה נגרמה כתוצאה מרשלנות של אדם מסוים או גוף מסוים (גננת, בית הספר, הרשות המקומית וכו'), ניתן להגיש תביעה גם בגין אותה רשלנות (מעבר לפיצוי המתקבל על בסיס פוליסת הביטוח למקרי תאונות אישיות). כדי להוכיח שאכן התרחשה רשלנות, בין אם במעשה ובין אם באי מעשה, נדרש תיעוד מפורט ככל האפשר של זירת האירוע. אם יש עדי ראייה, מומלץ לשמור את הפרטים שלהם ולהיעזר בהם.
   * איסוף כל המסמכים הרלוונטיים – לצורך כל תביעה שהיא בעקבות תאונה של תלמיד או תלמידה, כדאי להציג בפני עורך הדין את כל המסמכים הרפואיים. כמו כן מומלץ לשמור את כל הקבלות בגין כל ההוצאות שנוצרו עקב הפגיעה (טיפולים, נסיעות, עזרת צד ג' ועוד). עורך דין מיומן יעזור לכם לשחזר מסמכים שלא שמרתם.

   לפנות לעו"ד תאונות תלמידים מיומן בהקדם האפשרי

   אמנם תביעות בגין תאונות תלמידים ניתן להגיש עד שהילד או הילדה מגיעים לגיל 21, ככל שחולף זמן רב יותר ממועד התאונה, ייתכן שיהיה קשה יותר להוכיח רשלנות. בהתאם כדאי כמובן להקדים את הפנייה אל עו"ד תאונות תלמידים. במשרד עורכי דין רן הרפז מטפלים במקרים אלה על בסיס בקיאות מקצועית מעמיקה וניסיון של שנים רבות מאוד בתחום דיני הנזיקין.

   למידע ופרטים נוספים חייגו כעת 054-4928552

   לקביעת פגישת ייעוץ

   השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
    קידום עורכי דין קידום עורכי דין
    whatsapp