לקביעת פגישת ייעוץ

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

לקביעת פגישת ייעוץ

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
תאונות תלמידים

כל הורה, במיוחד הורים לילדים קטנים, מחסירים לא פעם פעימה כשהילד נופל בגן המשחקים, מועד באמצע ריצה או השתובבות ברחוב או נפצע בבית הספר או הגן בו הוא לומד. יותר מכך, החשש קיים ומלווה לא רק כשנגרם אירוע תאונתי, אלא גם מתוך דאגה עתידית לבריאות הילד ושיקומו. אמנם כיסוי ביטוחי אינו מסיר את הדאגה מכך שהילד ייפגע או ייפצע, אך הוא נותן מעטפת משפטית רחבה מכוח הפוליסה.

ביטוח תאונות תלמידים: למי, מתי ובאילו מצבים?

ביטוח תאונות אישיות לתלמידים בא כאמור לתת להורים שקט לפחות בכל הקשור לפן הכספי הנוגע לפגיעת ילדם. ילדים מבוטחים בביטוח תאונות אישיות מטעם משרד החינוך מגיל 3 עד גיל 18. רבים מההורים לא מודעים לעובדה חשובה נוספת: הביטוח תקף בכל שעות היממה ולא רק בשעות הלימודים או בשנת הלימודים. הוא תקף גם בחופש הגדול. יותר מכך, הורים מלווים פעילות בגן או בית הספר בהתנדבות, הביטוח חל גם עליהם.

האם יש פגיעות שביטוח זה אינו מכסה?

הביטוח מכסה את מרבית סוגי הפגיעות והפציעות. עם זאת, כאשר יש ביטוח אחר המכסה את אותה פגיעה, קבלת הפיצוי תתבצע דרכו. כך למשל, אם מדובר על תאונת דרכים, הגשת התביעה היא לחברת הביטוח בה יש לנהג הפוגע ביטוח חובה. אם נער נפגע במהלך עבודה, יש להתייחס לכך כאל תאונת עבודה. לכן, גם במקרים של פציעה או פגיעה של הילד חשוב להתייעץ עם עורך דין נזיקין אשר יבדוק את המקרה ויאמר מהו הגורם לתביעה.

הילד נפגע. ממה מתחילים?

כאשר הילד נפגע או נפצע הדבר החשוב הוא תיעוד המקרה, הפציעה וגם נסיבות הפציעה באופן מפורט ומדויק ככל האפשר. לאחר קבלת טיפול רפואי חשוב לאסוף כל ראיה או מסמך המעידים על הפגיעה וההוצאות בהן כרוך הטיפול, השיקום ובמקרים חמורים: הוצאות קבועות מאותו רגע. את התביעה יש להגיש דרך המוסד החינוכי באמצעות מילוי טפסים וצירוף כל המסמכים הנדרשים. מומלץ לעשות את הדברים בליווי עורך הדין אשר יסייע בניסוח התביעה, וינחה לגבי צירוף מסמכים כמו חוות דעת רפואית, קבלות ועוד.

משרד עו"ד רן הרפז מתמחה בנזיקין ובהגשת תביעות בעקבות נזקי גוף הנובעים מפגיעות שונות, כולל בעקבות תאונות תלמידים. מוזמנים ליצור קשר.

לקביעת פגישת ייעוץ

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
קידום עורכי דין קידום עורכי דין
whatsapp